menu close menu

Blog

Zabiegi kosmetyczne na twarz

face

 

Każda kobieta lubi o siebie dbać , mieć piękne zdrowe paznokcie i włosy. Lubimy tez być nowoczesne i cenimy sobie wygodę i praktyczność. Więc nawiązuję jeszcze do zbliżającej się zimy , co oprócz pielęgnacji włosów i paznokci możemy dla siebie zrobić ?? Oczywiście zadbać o cerę! Zwłaszcza po upalnym lecie kiedy skóra jest zmęczona , wiotka i przesuszona należy przygotować ją do wiatru i mrozu a także cięższego makijażu. Nasza skóra narażona jest na różne warunki atmosferyczne, zarówno jak w przypadku pielęgnacji włosów , o której wspomniałam w ostatnim poście tak i skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji od wewnątrz i na zewnątrz.

 

Kremy ochronne i nawilżające a także przeciw zmarszczkowe dobieramy w zależności od wieku a także rodzaju cery. W przypadku cery trądzikowej użyjemy kremu matującego , kiedy mamy cerę błyszczącą użyjemy kremu do cery tłustej a jeżeli jesteśmy w wieku 50+ zastosujemy krem ujędrniający lub przeciwzmarszczkowy. Oprócz takiej codziennej pielęgnacji ,wartościowej diety, suplementacji , nawadniania się i ogólnie zdrowego trybu życia można skorzystać z zabiegów w salonie kosmetycznym. Jakie zabiegi warto wykonać jesienią ? Oto moje propozycje:

 

OCZYSZCZANIE TWARZY MANUALNE Jest to zabieg przeznaczony dla osób o skórze tłustej , które zmagają się z nadmiarem sebum jednak są też zabiegi dla osób, które mają skórę suchą.

 

MIKRODERMABRAZJA Jest to mechaniczny zabieg złuszczania naskórka , specjalną głowicą z mikrokryształkami. Po takim zabiegu skóra jest gładka i świeża a jeżeli powtórzymy zabieg kilka razy, pomoże nam pozbyć się delikatnych przebarwień , na przykład plamek po opalaniu.

 

PEELING CHEMICZNY (KWASY) Jest to zabieg polegający na nałożeniu na skórę specjalnych związków chemicznych o określonym stężeniu. Najczęściej jest to kwas glikolowy , który jest otrzymywany z trzciny cukrowej a także inne kwasy np. owocowe występujące w naturze. Celem takiego peelingu jest głębokie złuszczenie naskórka aby pobudzić go do odnowienia. Dzieki takiemu zabiegowi pozbędziemy się drobnych zmarszczek oraz przebarwień. Minusem peelingu chemicznego jest to , że cały proces trwa około czterech dni. Skóra w tym czasie dosłownie się wypala i odchodzi całymi płatami więc nie wygląda to dobrze ale podobno efekty są rewelacyjne i warto się przemęczyć ☺ SONOFREZA Polega na wtłaczaniu substancji aktywnych w skórę, za pomocą ultradźwięków. Jest to zabieg intensywnie nawilżający, zapewnia lepszą jędrność i elastyczność skóry a także pozwala uzyskać prawidłowy stopień nawilżenia górnych warstw naskórka. Oczywiście aby utrzymać efekt należy powtarzać zabieg w odpowiednim odstępie czasowym a także dbać o codzienne nawilżenie skóry.

Zapraszam do dyskusji