menu close menu

Blog

Ombre – koloryzacja włosów

OMBRE – czyli stopniowa koloryzacja włosów, wykonana umiejętnie może dać niezwykły efekt.

 

Ombre od kilku lat podbija nasze serca i od kilku sezonów nie wychodzi z mody, jest ulubionym zabiegiem fryzjerskim kobiet na całym świecie jak również w Polsce. Ombre polega na stopniowej koloryzacji , zazwyczaj ciemniejszy kolor u nasady głowy a jaśniejszy na końcach .

 

Od kilku miesięcy ta popularna metoda doczekała się swojej „udoskonalonej” wersji a może raczej mniej agresywnej bardziej delikatnej zwanej SOMBRE.  Metoda ta, polega na stworzeniu objętości odpowiednimi refleksami , włosy mają wyglądać bardzo naturalnie niczym muśnięte słońcem , refleksy mogą się pojawić na samych końcach włosów jak również przy samej twarzy albo na całej długości włosów.

 

Najlepszy efekt Sombre uzyskamy kiedy zachowamy dwa-trzy tony różnicy między swoimi naturalnymi włosami , nie fundując sobie drastycznych zmian typu platynowy blond u brunetki. Ombre czy Sombre to nie tylko blond i brązy , choć od tego się zaczęło i popularnym zwrotem stało się połączenie tych dwóch kolorów w słowie „brond” , jednak są to również odcienie popielate i miedziane.

 

Jesienią raczej stawiamy na koloru stonowane spokojne , w tym sezonie doskonale sprawdzą się złoto kasztanowe refleksy w stylu Sombre. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś koniecznie zafunduj sobie wizytę w naszym studio Ombre, kilka refleksów odświeży fryzurę oraz poprawi Twój nastrój :) A po każdej koloryzacji koniecznie potraktuj włosy dobrą maską , Twój fryzjer na pewno doradzi najlepszą kurację! Zapraszamy!

Zapraszam do dyskusji