menu close menu

Blog

EKO Kosmetyki

eko_kosmetyki

EKO kosmetyki powinny być bezpieczne i naturalne. Muszą też mieć odpowiednie, certyfikowane składniki. Jedną z najsłynniejszych polskich firm produkujących naturalne kosmetyki jest Love Me Green. Powstają one w wyniku inspiracji przyrodą w Kostaryce. Kosmetyki tej firmy zachwycają, a niekiedy nawet oszałamiają. Tworzy się jedynie z naturalnych składników. Do ich produkcji wykorzystano wyciągi, zioła i rośliny.

 

Od kilku lat panuje moda na tego typu kosmetyki. Stały się one popularne również w Polsce. Jednostki certyfikujące oraz systemy standaryzacyjne dokładnie określają sposób ich produkcji. Wyznaczają też, jakie składniki mogą się znaleźć w EKO kosmetykach. Możemy je podzielić na dwie zasadnicze grupy: kosmetyki organiczne oraz kosmetyki naturalne. W przypadków pierwszej grupy, może się znaleźć jedynie do 5% syntetycznych związków. W tym z ekologicznych upraw musi pochodzić minimum 20% takich substancji. W drugiej grupie EKO kosmetyków może być maksymalnie 5% syntetycznych związków. Na specjalnie liście jakie związki można wykorzystać w produkcji kosmetyków naturalnych.

 

Serie „eko” stały się powszechne w Polsce. Rynek tego typu kosmetyków rozwija się dynamicznie w całym świecie. Produkuje się je z substancji powstałych w sposób naturalny. Można je użyć bezpośrednio lub są to ich pochodne. Często nazywa się je również kosmetykami ziołowymi. Używa się od ich stuleci.

 

EKO kosmetyki mają naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim nie podrażniają, naszej skóry, nie szkodzą jej i nie powodują jej zaczerwienia. Przy ich produkcji wykorzystywane są jedynie składniki, które są skuteczne od wielu stuleci. Właściwe połączenie ziół zwalczy również problemy z włosami i skórą. Owoce, liście i korzenie, które zawarte są w tego typu kosmetykach, mają również właściwości odżywiające. Natomiast oleje określonych roślin dają także doskonałe efekty. Kosmetyki naturalne i organiczne wytwarza się z troską o środowisko naturalne. Nie wykorzystuje się tu bowiem procesów zaawansowanych technologicznych. Produkcja nie wymaga więc nadmiernej energii i ogromnych pieców. W czasie tego procesu nie powstają również toksyny, które są szkodliwe dla przyrody.

 

Możemy wyróżnić następujące rodzaje kosmetyków naturalnych: maseczki, mleczka, pomadki do ust, kremy, toniki, olejki do opalania, zestawy do makijażu, szampony, mydła, lotiony, balsamy, zestawy przeciwzmarszczkowe, odżywki oraz preparaty i żele do włosów. Wytwarza się je przede wszystkim z liści, owoców, korzeni, kory, olejków z nasion, a niekiedy nawet, z całej rośliny lub wielu jej części jednocześnie. Ponadto w ich produkcji stosuje się miód, mleko, błoto, jajka, produkty naturalne oraz jogurt. W składzie wyśmienitych kremach przeciwzmarszczkowych możemy znaleźć morele, ogórki i brzoskwinie. Z kolei w olejkach do włosów i skóry stosuje się orzechy kokosowe i migdały. Dzięki temu nasza skóra i włosy staną się piękne, zdrowe i lśniące. Pamiętajmy, że w domu również sami, łatwo i szybko możemy zrobić niektóre kosmetyki naturalne. Warto je później wykorzystać w domowym spa do rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych.

Tagi: , ,

Zapraszam do dyskusji