menu close menu

Blog

Dbajmy o paznokcie

paznokcie_2

 

Zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka. W myśl powiedzenia: „Pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci kim jesteś”, dbajmy o dłonie a w szczególności paznokcie, aby czuć się dobrze i komfortowo. Niestety bardzo często paznokcie zarówno kobiet jak i mężczyzn narażone są na czynniki zewnętrzne oraz wpływ różnych substancji chemicznych, przez co czasem ciężko utrzymać je w dobrej kondycji oraz estetycznym wyglądzie. Na szczęście istnieje wiele łatwych domowych sposobów, które pomogą nam odpowiednio pielęgnować nasze paznokcie. Zdrowe paznokcie rosną w tempie około 1 mm na tydzień. Płytka paznokcia powinna być twarda i elastyczna.

 

To, jakich odżywek używamy ma ogromne znaczenie dla ich kondycji. Jeśli nie masz czasu na cotygodniowy manicure, zobacz jakie domowe sposoby pozwolą Ci cieszyć się zadbanymi paznokciami. Jedną z najczęstszych objaw złej kondycji naszych paznokci jest ich zbyt duża łamliwość. Główną przyczyną łamliwości jest wpływ detergentów i środków chemicznych takich jak: zmywacz do paznokci, proszek do prania, środki czystości. Łamliwe paznokcie mają również tendencję do rozdwajania się oraz pękania. Rozdwajanie się paznokcia na warstwy spowodowane jest brakiem równowagi związków mineralnych w skórze. Bardzo często stan naszych paznokci pokazuje stan związków mineralnych i witamin w naszej skórze. Sine bądź blade paznokcie mogą wskazywać na problemu z poprawnym układem krążenia, a nawet w szczególnych wypadach z chorobami serca. Jak sobie z tym radzić ? Aby wybielić paznokcie, świetnie pomoże Ci sok z cytryny lub zwykła oliwka.

 

Bardzo pomocne może okazać się również sienie lniane odpowiednio zaparzone we wrzątku o konsystencji kleiku. Na kondycję naszych paznokci rewelacyjnie wpłynie kąpiel całych dłoni w żelatynie spożywczej. Połysk naszym paznokciom zapewni mieszanka soku z cyrtny, jabłek oraz ogórka. Dostarczy do naszej skóry oraz paznokci niezbędne witaminy oraz minerały. Oczywiście, najlepszą metodą dbania o paznokcie będzie unikanie silnych chemicznych detergentów oraz przyzwyczajenie się do prac w kuchni w ochronnych rękawiczkach. Gdyby zaproponowane metody nie spełniały oczekiwań – zaleca się wizytę u dermatologa. Dbajmy o paznokcie!

Tagi:

Zapraszam do dyskusji